Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Moi dziadkowie

Moi dziadkowie

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: sentyment, Dodano: 2017-05-08 22:53:57
Rok zrobienia zdjęcia: 1920-1929
Kategoria: Portrety mieszkańców,
 Rodzice mojej mamy. Ludwika z Komorowic Krakowskich ,Jerzy z Krakowa oraz starszy brat mojej mamy, Władysław.    Babcia Ludwika zmarła kilka miesięcy po przyjściu na świat mojej mamy. Niestety dziadek Jerzy , po powtórnym ożenku, zdecydował oddać moją mamę do domu dziecka. Przy sobie zostawił syna Władysława.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: sentyment Dodano: 2017-05-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1920-1929
 Zdjęcie wykonano w zakładzie foto  " J Kleinberger Bielsko"  Niestety nie znam lokalizacji.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: sentyment Dodano: 2017-05-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
 Widoczny na zdjęciu brat mojej babci Ludwiki, Józef wraz z żoną Józefą zdecydowali wychować moją mamę mimo że mieli dwójkę swoich dzieci. Tak więc mam nowych dziadków. Tym ludziom zawdzięczam kim jestem i gdzie jestem. Cześć i pamięć wam dziadkowie moi ! 

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: sentyment Dodano: 2017-05-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): !937
 Po lewej moja mama, Wanda... co to ojciec jej nie chciał. Zdjęcie wykonane na ganku domu rodzinnego w Komorowicach Krakowskich. Po prawej "brat" Czesław.
bladzmiana

Komentarze

Biedne dzieci
Data: 2018-02-15 Autor: nie zarejestrowany ~Dariusz
Nie wiem jak można odrzucić tak własne dziecko i dać do domu dziecka, taką ładną dziewczynkę. Masakra. Mam córkę w podobnym wieku i nie potrafił bym tak zrobić. Moja mama urodziła się w 1943 roku w Mesznej. Niestety jej tato czyli mój dziadek został w 1944 w Buczkowicach złapany przez Niemców i wywieziony do obozu w Oświęcimiu. Potem ostatnim transportem wywieziony w styczniu 1945 do obozu w Mauthausen jak Niemcy uciekali przed Armią Czerwoną. Niestety stamtąd już nie wrócił. Moja babcia oddała moją mamę jeszcze w czasie wojny rodzicom dziadka czyli moim pradziadkom na wychowanie z którymi mieszkała do 6 roku życia w Bystrej. Można powiedzieć że historia twojej mamy podobna jest do mojej. Oby takich historii było jak najmniej. Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Dziadkowie stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.063 s