Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Technikum

Technikum

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jerzy Ganszer, Dodano: 2017-11-29 10:11:03
Rok zrobienia zdjęcia: 1951
Kategoria: Portrety mieszkańców, Szkoły, Wspomnienie PRL-u,
 Absolwenci Państwowego Technikum Mechanicznego i Elektrycznego w Bielski, Wydział Mechaniczny
bladzmiana

Komentarze

Technikum
Data: 2017-11-29 Autor: nie zarejestrowany ~Artur Berdarich
Na tym tablo zobaczyłem fotografię dziadka mojej żony Mieczyława de Ines. Patrząc na datę pomyślałem sobie, że na tym zdjęciu widzę twarz człowieka, który jeszcze kilka lat wcześniej był więźniem Auschwitz. A po tak krótkim czasie przekazywał swoją ogromną wiedzę nowym pokoleniom. Przed 1939 był adiunktem na Politechnice Lwowskiej.
profesorowie
Data: 2017-12-01 Autor: Jurko
W górnym rzędzie profesorów drugi z lewej p. Białek. W dolnym czwarty z lewej dr. Wałach; pierwszy z lewej major Jan Wawrzyczek "Danuta" - dowódca oddziału "Sosienki", który organizował ucieczki z obozu w Auschwitz. Ukazała się właśnie o nim książka Marcina Dziubka "Niezłomni z oddziału Sosienki, Armia Krajowa wokół KL Auschwitz, nowe spojrzenie". Wszyscy trzej uczyli w późniejszych latach w Technikum Włókienniczym.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Technikum stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.045 s