Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Sklep Marie Bock

Sklep Marie Bock

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2018-06-03 16:01:31
Rok zrobienia zdjęcia: 1910
Kategoria: Dzielnice, Fabryki i Firmy, Ulicówka,
Sklep Marie Bock (z domu Bannert) w Wapienicy przy obecnej ulicy Zapora ok. 1910 roku. Sklep mieścił się na parterze murowanej części Villi rodziny Bock i oferował towary mieszane. Ciekawostką jest fakt, że w budynkach sąsiadujących z tą posiadłością u Marków i Muchy (oba budynki dzisiaj już nie istnieją) oraz w pobliskim Konsumie (obecnie sklep "Mars") również mieściły się sklepy z podobnym wyposarzeniem. Wszytskie te sklepy funkcjonowały i były rentowne pomimo bliskiej konkurencji i stosunkowo małego  zaludnienia Wapienicy.

Budynek Villi Bock nadal należy do spadkobierców dawnych właścicieli i właśnie przechodzi gruntowny remont. Obecni właściciele dbają o szczegóły - kilka dni temu zostały odłonięte napisy potwierdzające handlową przeszłość budynku (zdjęcie poniżej). 

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2018-06-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2018
Odsłonięte napisy na Villi Bock podczas remontu budynku.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: BBK Dodano: 2019-03-09
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): Luty 2019
 
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
villa bock lobnitz, bock Wapienica, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.353 s