Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Postój taksówek

Postój taksówek

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2019-04-20 11:09:12
Rok zrobienia zdjęcia: 1960-1969
Kategoria: Place i pomniki, Zamek Sułkowskich, Architektura,
Postój taksówek na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej w latach 60-tych XX w. Na uwagę zwraca ciekawy kształt lampy nad placem oraz oczywiście kamienica Sułkowskich wyburzona w latach 70.

Foto. Janusz Michalik
bladzmiana

Komentarze

Chrobrego
Data: 2019-04-20 Autor: Andrzej001
To musiał być sam początek lat 60.; wszystkie taksówki to warszawy-garbusy (chociaż już z kopułkami TAXI, wówczas wielka nowość). Ciekawy był sposób manewrowania taksówek na tym postoju, gdzie wozy stały bokiem do siebie, w taki wachlarzyk: gdy pierwsza została wzięta, kolejne musiały ruszyć do przodu i halsem wycofać na zwolnione miejsce. Po przeniesieniu postoju na Krasińskiego już problemu nie było - kilka metrów do przodu i już. A cudaczne oświetlenie placu Chrobrego to chyba epizod, jakiś eksperyment czy może krótkotrwała iluminacja. Pierwsza burza rozwaliłąby te nieosłonięte świetlówki.
lapma
Data: 2019-04-22 Autor: ni pies ni wydra
lampa wisząca nawiązuje stylem do lampy stojącej, widocznej na tle wieży "bramnej"

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
plac chrobrego bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.087 s