Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > BBTS

BBTS

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: korzeniowski, Dodano: 2020-07-23 13:19:19
Rok zrobienia zdjęcia: 1940-1949
Kategoria: Sport,
 Boisko BBTS (BBSV) w czasie okupacji niemieckiej.

 Widoczne na północy urwisko to resztki dawnego kamieniołomu na terenie którego znajduje się obecne boisko. Urwisko ma znamiona niedawnej eksploatacji  -  na krótko przed wojną poszerzano boisko w kierunku wschodnim nadsypując skarpę tłuczniem z tejże ściany, aż po lewy brzeg płynącej tam wtedy młynówki.

W czasie wojna Niemcy drążyli metodą górniczą u podstawy urwiska sztolnię przeznaczoną jako schron przeciwlotniczy. Wylot sztolni został po wojnie zaślepiony. Była ona podobna do sztolni drążonych wgłąb Kozielca.

Fot. Feliks Dudek

bladzmiana

Komentarze

KS Kamienica
Data: 2020-07-05 Autor: nie zarejestrowany ~puchaty1975
Mam pytanie za milion pkt gdzie w kamienicy istniało boisko pilkarskie klubu KS Kamienica i czy ktoś coś wie o tym klubie.
KS Kamienica
Data: 2020-09-18 Autor: nie zarejestrowany ~Witkowski
@puchaty1975 Istniało kiedyś boisko na Folwarku, tuż nad rzeką, w miejscu obecnego skrzyżowania ul. Partyzantów i Bora-Komorowskiego, więc prawdopodobnie to tam. Wydaje mi się, że KS Kamienica istniał dość krótko, a z tego boiska korzystał później Start z Leszczyn, ale pewny nie jestem. Boisko zniknęło, gdy budowano obecną ul. Partyzantów na odcinku równoległym do ul. Kustronia.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Boisko BBTS stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko