Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Druk urzędowy - Andrychów

Druk urzędowy - Andrychów

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: kk6603, Dodano: 2019-10-16 11:38:39
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Andrychów, Zdarzenia,
Urzędowe zaświadczenie sporządzone na druku urzędowym miasta Andrychów, ale już w języku niemieckim datowane na dzień 14 albo 17 października 1939 roku, dotyczące zakupu konia.
Zaświadczenie to wydane już przez nową administrację Andrychowa, w którym to zawarto dane o sprzedającym (mam nadzieję, że nie podpadnę pod nowe przepisy RODO), jak również bardzo dokładne informacje na temat "obiektu"transakcji.
Bardzo ciekawa i wiele mówiąca jest informacja z lewej strony tegoż druku, która mówi, iż Andrychów w okresie międzywojennym był znanym kurortem turystycznym i sportowym przez cały rok.
Na uwagę zasługuje jeszcze nadruk pieczęci zarządu miasta, w którym widzimy jedno cyfrowy numer telefonu i numer konta bankowego P.K.O. z siedzibą w Krakowie.
I w prawym dolnym rogu postawiono pieczątkę podobnie jaki i druk w wersji polskiej z herbem Andrychowa.

bladzmiana

Komentarze

Niemieckie "Zaświadczenie" na polskim druku
Data: 2019-11-04 Autor: KLK
Dla nie posiadających języka naszego zachodniego sąsiada, dosłowny przekład: "Urząd Burmistrzowski Miasta Andrychów potwierdza, że Stephan Gajczak z Andrychowa Nr 334, jest posiadaczem konia, urodzonego w latach 1936 wałacha o maści kasztan. Niniejsze zaświadczenie wystawia się zamiast Księgi Końskiej, która nie objęła jeszcze tak młodego konia. Burmistrz ..."
Tłumaczenie
Data: 2019-11-15 Autor: kk6603
KLK -bardzo dziękuję za przetłumaczenie, podobnie jak i wcześniejsze tego typu dokumenty. kk6603

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Andrychów, zaświadczenie stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.037 s