Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica Kolejowa

Ulica Kolejowa

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2008-12-06
Rok wydania pocztówki: 1906
Kategoria: Ulicówka, Hotele, Architektura,
Stara pocztówka z Bielska przedstawiająca ulicę Kolejową - niem. Bahn-Starsse, czyli obecną ulicę Barlickiego. Widok w kierunku południowym od strony ulicy Wałowej. Po lewej stronie widoczny jest najstarszy hotel w Bielsku "Nordbahn". Natomiast po prawej stronie widoczny jest szyld Ludwika Hoffmana, który prowadził skład sukna.
de Bahnstraße


1906   Blick in die Bahnstraße von der Wallstraße. Links das älteste Hotel "Nordbahnhof", rechts  das Firmenschild des Tuchhändlers Ludwig Hoffmann.
bladzmiana

Komentarze

Ogród przy hotelu
Data: 2008-12-06 Autor: nie zarejestrowany ~van czyz
O ile dobrze pamiętam, to obok hotelu znajdował się ogród dla gości? W każdym razie stąd dzisiaj ta nieestetyczna dziura w zabudowie (bowiem ogród nie przetrwał, a dzisiaj jest parking).
parking
Data: 2019-10-28 Autor: nie zarejestrowany ~TZ
W miejscu ogrodu powstały zabudowania gdzie trzymano konie. Tak samo z resztą jak w przybudówce od strony ul. Cechowej. Dopiero potem wyburzono wszystko.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ulica Kolejowa, Hotel Nordbahn Bielsko, Ludwik Hoffman, Bielsko-Biała, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.052 s