Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Widok z wieży kościelnej

Widok z wieży kościelnej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2019-12-21 09:32:58
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Kościoły,
 Widok z wieży kościoła św. Mikołaja w Bielsku w kierunku północnym - wrzesień 1939 roku. Na pierwszym planie Rynek (niem. Ring) a na horyzoncie widoczna jest jeszcze wieża spadochronowa (widoczna tuż obok wieży kościoła ewangelickiego), którą Niemcy za kilkanaście zdemontują.

Zdjęcie pochodzi z najnowszego albumu historycznego "Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej" autorstwa Wiesława Dziubka i Wojciecha Kominiaka. Książka jest bestsellerem, pierwszy nakład rozszedł się w ciągu 4 tygodni. Album jest wydany w twardej oprawie, na grubym papierze kredowym i zawiera 320 stron, na których przedstawiono 250 fotografii - to w większości unikaty, dotąd niepublikowane. Wszystkie zdjęcia są szczegółowo opisane, a konsultacji historycznej udzielił dr Jerzy Polak.

To zapewne świetny prezent świąteczny.

Sprawdź obecną miejsca sprzedaży: www.album.beskidia.pl

bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
widok z wiezy bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.045 s