Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica Legionów

Ulica Legionów

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2020-12-08 00:39:50
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Architektura, Ulicówka,
Gmach Komunalnej Kasy Oszczędności przy ul. Legionów w Bielsku w latach 30. XX w.
Po blisko 90 laty nie wiele się zmieniło, budynek ma nawet tą samą elewację, tylko nazwa ulicy zmieniła się na ... Warszawską.
bladzmiana

Komentarze

Było, minęło
Data: 2020-12-09 Autor: Andrzej001
Rówieśnikom przypominam, a młodszych informuję, że skwerek przed tym domem był w latach 50. i 60. przecięty na skos torem tramwajowym i był w tym miejscu przystanek początkowy linii 2 do Aleksandrowic. Na tej linii jeździły tylko wozy motorowe, a to z racji nachylenia ul. Piastowskiej. Czyli motorniczy musiał na tym przystanku tylko przejść z jednego końca wozu na drugi. Gdzieś pod koniec lat 60. linię nieco skrócono i jej początkowy przystanek znalazł się wyżej, ponad wylotem Zielonej (dzisiaj Przybyły). Czyli 99% pasażerów "dwójki" którzy przesiadali się przy dworcu musiało pieszo przejść te 200 metrów. Odcinek torów do dworca pozostawał martwy, nawet zalano asfaltem ich łuk przy samym narożniku budynku z pocztówki, tramwaje nie zjeżdżały nawet do zajezdni.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
ulica Legionów w Bielsku, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.039 s