Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Plac Ratuszowy

Plac Ratuszowy

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: z Bielitz-B, Dodano: 2021-02-20 19:26:56
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Place, Architektura, Nad wodą,
Zdjęcie nieukończonej do wybuchu wojny z powodów niepawidłowości finansowych części w zespole 5 budynków przy ul.Boh.Warszawy 2a-6a. Całość w/g projektu A. Wiedermanna z 1937r dla A.Jurzykowskiego. Prace budowlane prowadzone przez firmę K.Korna. Po 3.09.1939 r prace kontynuowano już pod nadzorem  nowych władz miemieckich Zdjęcie wykonane w pierwszych dniach września 1939r. Można zauważyć nieukończone prace w otoczeniu budynku jak.i przy umocnieniu brzegu rzeki.

Zdjęcie wykonane przez oficera sztabu 457 regimentu piechoty wchodzącego w skład 257 Dyw. Piechoty (berlińskiej),które to jednostki przetransportowano m/n do Bielska jako siły okupacyjne zaraz po zajęciu miasta. Już w październiku dywizję przenieśiono do Zagłębia Sary dla wzmocnienia  granicy z Francją.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zdjęcie nieukończonej do wybuchu wojny z powodów niepawidłowości finansowych części w zespole 5 budynków przy ul.Boh.Warszawy 2a-6a. Całość w/g projektu A. Wiedermanna z 1937r dla A.Jurzykowskiego. Prace budowlane prowadzone przez firmę K.Korna. Po 3.09.1939 r prace kontynuowano już pod nadzorem nowych władz miemieckich Zdjęcie wykonane w pierwszych dniach września 1939r. Można zauważyć nieukończone prace w otoczeniu budynku jak.i przy umocnieniu brzegu rzeki. Zdjęcie wykonane przez oficera sztabu 457 regimentu piechoty wchodzącego w skład 257 Dyw. Piechoty (berlińskiej),które to jednostki przetransportowano m/n do Bielska jako siły okupacyjne zaraz po zajęciu miasta. Już w październiku dywizję przenieśiono do Zagłębia Sary dla wzmocnienia granicy z Francją. stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.078 s