Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Wiosna na Krzywym Mostku I; status quo ante i post ante

Wiosna na Krzywym Mostku I; status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2021-03-25 17:41:44
Rok zrobienia zdjęcia: 2007
Kategoria: Dzielnice, Place i pomniki, Zdarzenia,
 Miałby ktoś z P.T Pasjonatów „Beskidii” wątpliwości co do podanej lokalizacji, to cierpliwie podpowiadam: na Targowisku Miejskim u zbiegu ul. Cieszyńskiej, Lompy i Sikorskiego (najstarsi Bielszczanie powiedzieliby: ul. Cesarskiej, Kozielca i Staszica…). Tutaj wprost na trotuarze, u stóp bylej gospody Pani Henrietty Silbiger, od niepamiętnych czasów plantatorzy kwiatów wiosennych wystawiali owoce swojego starania, zazwyczaj w płaskich skrzynkach lub (ostatnio!) w plastikowych doniczkach. Te niskie kwiatki szczególnie nadają się do skrzynek w oknach i na balkonach, ale i do wiosennego przyozdobienia grobów na cmentarzach. Mamy 31. marca 2007 i jest prawie godz. 10-ta, nie tak wiele już pozostało towaru, stąd spóźnionych reflektantów zachęcam do pośpiechu!

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2021-03-25
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2021
 W tym samym miejscu i o tej samej porze, tyle że w przededniu nastania Wiosny 2021: nie wiem co spowodowało tę pustkę, nowa infrastruktura z rondem na „Krzywym Mostku” i po prostu nie wolno już handlować na ulicy, czy ten spóźniony nieco śnieg spadły przed kilkoma dniami… Smutno tu, poszukajmy więc Wiosny na Targowisku pod tym nowym, eleganckim zadaszeniem.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Przed Targowiskiem Miejskim na Krzywym Mostku stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.137 s