Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Wysadzenie tunelu kolejowego wrzesień 1939

Wysadzenie tunelu kolejowego wrzesień 1939

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: z Bielitz-B, Dodano: 2021-03-27 13:01:37
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Militaria, Mosty, Komunikacja,
Z wielu umieszczonych już wcześniej ujęć wysadzonego tunelu to akurat zdjęcie od strony jego wylotu koło teatru jest jednym z nielicznych. Zdjęcie wykonano tuż po zajęciu miasta ktj. ilka dni po 3 września 1939 r. Widać jeszcze prowizoryczne zabezpieczenia,rozrzucone siłą eksplozji różne elemeny stałego ogrodzenia. W tunelu stoi zasypany skład towarowy dodatkowo blokujący  tunel.Widać już początkowe prace przy szacowaniu zniszczeń i odgruzowywaniu tunelu.

Zdjęcie wykonane przez oficera  sztabu (asystenta lekarza sztabowego)  457 regimentu piechoty z 257 Dywizji Piechoty (berlińskiej),które to jednostki bezpośrednio luzowała wkraczające do miasta odziały 45 Dywizji Piechoty z Linz będącej w pościgu za wycofującymi jednostami polskimi.Jednostki 257 Dywizji Piechoty przebywały w mieście do początku października do czasu utworzenia zarządu komisarycznego w mieście, gdzie zostały.przetransportowane do ochrony granicy z Francją w rejonie Saary.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Z wielu umieszczonych już wcześniej ujęć wysadzonego tunelu to akurat zdjęcie od strony jego wylotu koło teatru jest jednym z nielicznych. Zdjęcie wykonano tuż po zajęciu miasta ktj. ilka dni po 3 września 1939 r. Widać jeszcze prowizoryczne zabezpieczenia,rozrzucone siłą eksplozji różne elemeny stałego ogrodzenia. W tunelu stoi zasypany skład towarowy dodatkowo blokujący tunel.Widać już początkowe prace przy szacowaniu zniszczeń i odgruzowywaniu tunelu. Zdjęcie wykonane przez oficera sztabu (asystenta lekarza sztabowego) 457 regimentu piechoty z 257 Dywizji Piechoty (berlińskiej),które to jednostki bezpośrednio luzowała wkraczające do miasta odziały 45 Dywizji Piechoty z Linz będącej w pościgu za wycofującymi jednostami polskimi.Jednostki 257 Dywizji Piechoty przebywały w mieście do początku października do czasu utworzenia zarządu komisarycznego w mieście, gdzie zostały.przetransportowane do ochrony granicy z Francją w rejonie Saary. stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.064 s