Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica Partyzantów

Ulica Partyzantów

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: schron, Dodano: 2008-12-16
Rok zrobienia zdjęcia: 1970-1979
Kategoria: Wspomnienie PRL-u, Ulicówka,

Ulica Partyzantów na początku lat 70. Po prawej stronie odsłonięta skarpa wzgórza Kozielec - wcześniej, u jego podnóża stały budynki mieszkalne, wyburzone podczas poszerzania ulicy. W zboczu wzgórza ulokowano schron dla ludności cywilnej - widoczne dwa wejścia do obiektu.

de Bleichstraße


Wer erkennt da die Bleichstraße? Rechts sind alle Bauwerke abgerissen und der Hang vom Purzelberg liegt frei. Aber die Straße nach Süden ist eine breite Chaussee. Am Hang baute man nach dem Krieg rechts einen Luftschutzbunker. Das Foto ist aus den 0er Jahren des 20. Jh.
bladzmiana

Komentarze

Schron
Data: 2008-12-16 Autor: nie zarejestrowany ~Roberto
Schron? A ktoś wie co się tam teraz mieści?
schron
Data: 2008-12-17 Autor: schron
Z tego co wiem, wejścia zostały zamurowane, więc zapewne w środku jest pusto, choć kto wie ;)
Schron
Data: 2008-12-26 Autor: nie zarejestrowany ~Artur Berdarich
W latach 80 tych mieszkałem na Sikorniku.Jest jeszcze trzecie wejście od strony tej ulicy.Kilka razy bywałem w tym schronie, z chłopakami z okolicy.Zawsze to były tam szczury, trochę barierek , takich przenośnych, stare maski przeciwgazowe i melina dla okolicznych pijaczków.Ale to było przed 87.Pewnie jakiś emerytowany OC-aleniec lub ORMOwiec wie więcej.
schron
Data: 2008-12-29 Autor: nie zarejestrowany ~forest
a jak to wyglądało przestrzennie? Jaka wysokość kubatura? piętra? Można by było tam jakieś fajne muzeum zrobić:)
schron
Data: 2013-04-07 Autor: nie zarejestrowany ~tiger
Byłem w tych tunelach w latach 90tych. Aby się tam dostać wyrwaliśmy kłódkę. Do schronów jest chyba 5 wejść (może 4). Pierwotnie były one połączone jednym wspólnym tunelem umożliwiającym opuszczenie schronu schronu w przypadku zasypania któregoś z wyjść. Kiedy tam byłem wspólny tunel łączący był zasypany pośrodku dzieląc całość na 2 części (wyglądało to na celowe wysadzenie). Ponadto od każdych drzwi ze strony ulicy Partyzantów prowadziły tunele w głąb (prawdopodobnie prowadziły do właściwych pomieszczeń schronu. Te tunele w głąb też były wtedy zasypane. A więc zostało tylko trochę tuneli komunikacyjnych, ale nie było już wtedy dostępnego żadnego dużego pomieszczenia. Nie wiem co za "barany" to zasypały.
Bielskie sztolnie
Data: 2013-04-07 Autor: korzeniowski
Witam zainteresowanych tymi tajemniczymi budowlami wojennymi. Tak się jakoś złożyło, że byłem świadkiem ich budowy, część zwiedziłem w trakcie ich budowy, znaczną część tuż po wojnie. Co wiem to przekażę, ale proszę o odrobinę cierpliwości, zbyt wiele spraw mam narazie na głowie. Pozdrawiam - ak
To nie schron
Data: 2013-04-07 Autor: nie zarejestrowany ~markone22
To pierwotnie nie był schron. Są to pomieszczenia komór filtracyjnych bielskich wodociągów. Bodajże opisane są w książce o ile pamiętam wydanej na setną rocznicę wodociągów.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ulica Partyzantów stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.039 s