Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Dzierżyńskiego

Dzierżyńskiego

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2023-01-20 12:06:14
Rok zrobienia zdjęcia: 1978
Kategoria: Ulicówka, Architektura, Wspomnienie PRL-u,
Ulica Feliksa Dzierżyńskiego w Bielsku-Białej w 1978 roku nieopodal dawnego mostu granicznego miedzy Bielskiem a Białą. Dwie pierwsze zabytkowe kamienice po lewej stronie nie przetrwały do dnia dzisiejszego. Wyburzono je pod gmach banku PKO, który teraz czeka prawdopodobnie ... na wyburzenie.
bladzmiana

Komentarze

Wyburzenia.
Data: 2023-01-22 Autor: nie zarejestrowany ~Kruchy
Przyszli i burzą co im się podoba. Następnie budują te liche potworki, które się sypią po 30 latach. Teraz chcą wyburzyć nasz tunel, naszą 'wieżę Eifla', bo kolej chcą rozwijać. Za PRL, w złotym wieku kolei w Polsce to nie przeszkadzało i nagle przeszkadza! Niech se do Cieszyna wyremontują, tam też mają ruch transgraniczny! Ja burzyć nie dam! A budynki koło Łukowej pamiętam. Jako czterolatek zastanawiałem się dlaczego burzą tyle, takich pięknych domów?!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
dzierżyńskiego, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.074 s