Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Budowa lini tramwajowej do Aleksandrowic

Budowa lini tramwajowej do Aleksandrowic

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: linz, Dodano: 2009-01-02
Rok zrobienia zdjęcia: 1951
Kategoria: Komunikacja,

Zdjęcie przedstawia budowę lini tramwajowej na ul. Piastowskiej.Czy ktoś pokusi sie o zlokalizowanie dokładnego miejsca zrobienia zdjecia?

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2012-09-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2009
A oto pozostałość widocznego na zdjęciu słupa trakcyjnego (lub sąsiedniego).
fot. Alfred Korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

piastowska cmentarz
Data: 2009-01-02 Autor: nie zarejestrowany ~ja
wygląda mi to na dzisiejszy przystanek na wysokości cmentarza,po prawej stronie w tle widać gmach szkoły kopernika a ten mały to chyba do dziś tam stoi i czeka na tramwaj...:-):-)
Odp
Data: 2009-01-03 Autor: nie zarejestrowany ~Daniel
Zdjecie jest zrobione w dolnej czesci ul.Piastowskiej,za chłopcem widac budynek WKU.Wydaje mi sie ze moze byc ok 500 m do dworca.
Straßenbahnbau
Data: 2009-02-09 Autor: nie zarejestrowany ~Alois Kremsa, Braunschweig
Straßenbahnbau in Bielitz. Aber wann und an welcher Stelle ist das ? Es soll 50 m vor dem Hauptbahnhof sein, steht im Kommentar.
Tramwaj Nr 2
Data: 2009-10-24 Autor: akustyk
Skłaniam się do poprzeć pierwszy komentarz z małą poprawką. Ten budynek po prawej, to nie jest gmach Gimnazjum Kopernika. Jest to dach budynku u zbiegu ul. Wyspiańskiego i Piastowskiej, stojącego w odległości kilkudziesięciu metrów od cmentarza ,a gmachu Gimnazjum nie widać bo, zasłania go własnie ten budynek. Budynki po prawej stronie istnieją do dziś, stoją za przystankiem autobusowym. Naprzeciw tych budynków doskonale widać rozszerzajacy się podkład pod torowisko, jest to miejsce na mijankę.
piastowska cmentarz
Data: 2009-10-25 Autor: nie zarejestrowany ~ja
u zbiegu ul. Wyspiańskiego i Piastowskiej jest "łąka" (nie występuje żaden budynek),przystanek ,Budynki po prawej stronie i własnie L.O. Kopernik który chyba widac na focie ze stoi za tymi domami po prawej
L.O.
Data: 2009-11-14 Autor: akustyk
SŁUSZNIE, TEN BUDYNEK TO LICEUM. BUDYNEK O KTÓRYM PISAŁEM JESZCZE NIE ISTNIAŁ W TYM CZASIE, ALE MIEJSCE NA MIJANKĘ JEST WYRAŹNIE ZAZNACZONE.
To jest dokładnie miejsce w ktorym znajduje sie przystanek
Data: 2009-11-15 Autor: nie zarejestrowany ~taa
naprzeciwko cmentarza grunwaldzkiego. Jestem tego pewny niemal na 100%, pierwszy budynek na horyzoncie z lewej, ciagle istnieje, po prawej przed tym małym budynkiem obecnie znajduje sie przystanek na przeciwko urzedu wojewódzkiego, a ten budynek w głebi to niezasłonięty jeszcze przez bloki Kopernik
lokalizacja zdjęcia
Data: 2012-09-08 Autor: korzeniowski
zdjęcie wykonano na skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza z ul. Piastowską.
budowa
Data: 2012-09-08 Autor: nie zarejestrowany ~oneself
Dokładnie naprzeciw cmentarza. Po lewej stronie budowa osiedla ZOR IV (później im A.Zawadzkiego). Współcześnie znajduje się tam przystanek autobusowy.
Mam podobne zdjęcie
Data: 2012-09-09 Autor: nie zarejestrowany ~kosamaxi
Mam podobne swoje zdjęcie. Stoję tak samo jakieś 200 m dalej, na wysokości tego budynku po lewej stronie. Tylko jakieś 25 lat później. :)
Linia tramwajowa Nr. 2
Data: 2012-09-24 Autor: nie zarejestrowany ~Andreas Kudlaciak, Mintrachin
Dokladnie jest to ul.Piastowska. Po prawej stronie w tym malym budynku w latach 70-tych miescila sie Pracownia Pychologiczna, gdzie byly przeprowadzane badania dla kierowcow zawodowych, operatorow suwnic,etc. Po lewej stronie znajduje sie w budowie Internat Mlodziezowy Technikum Wlokienniczego. Takie technikum bylo w Bielsku i w Lodzi. Innych nie bylo.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.043 s