Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Wzgórze

Wzgórze

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2009-01-14
Rok zrobienia zdjęcia: 1950-1959
Kategoria: Wzgórze - Stadtberg, Komunikacja, Ulicówka,

Zdjęcie z lat 50-tych XX wieku ze Wzgórza w Bielsku-Białej. Na pierwszym planie dwa charakterystyczne budynku pejzażu centrum miasta. W budynku po lewej jeszcze do niedawna mieściła się znana w mieście restauracja Patria. Po ulicy Lenina właśnie przejeżdża tramwaj.

de Stadtberg

1973. Links die Ecke von der Stadtsparkasse mit Eingang zum Cafe Bauer. Mitte das Haus von Franz Krieger mit dem Schuhhaus "DELKA". Rechts Ecke mit der Adler-Apotheke im Wohn- und Bürogebäude des Fürsten Sulkowski.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: Jack Dodano: 2009-02-16
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1972

Widok ze Wzgórza na ul. Kosmonautów z 1972 r. z kamienicą Franciszka Kriegera.Zwraca uwagę brak sygnalizacji świetlnej.


Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: Jack Dodano: 2009-02-16
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1973

Widok ze Wzgórza-zjazd na d. Dolne Przedmieście. Skrzyżowanie ul. Kosmonautów , Zamkowej przy Placu Chrobrego w 1973 r. Od lewej budynek d. Komunalnej Kasy Oszcędności z lokalem PATRIA, po prawej fragment kamienicy ks. Sułkowskich z apteką. Sygnalizacja świetlna już jest.

bladzmiana

Komentarze

Sygnalizacja
Data: 2009-04-30 Autor: nie zarejestrowany ~Andrzej
To nie tak. Data wydania pocztówki wcale nie musi byc taka sama, jak data zrobienia zdjęcia. Niekiedy tak było, ale częsciej wyciagano do druku jakis stary negatyw (bywały tez kolejne wydania starszych pocztówek). Sygnalizacja świetlna na Wzgórzu na 100 procent już działała w 1972 roku. Mieszkałem w tym domu z wieżyczkami do wiosny 1971 i światła juz wówczas działały od paru lat. Pamietam, jak patrzyłem nocą na puste skrzyżowanie i zastanawiałem się, po co te światła działają...
Data
Data: 2021-04-02 Autor: nie zarejestrowany ~turecki
Ale data pierwszego zdjęcia to minimum 54 rok, bo załapał się wagon Sanok, a te w Łodzi wycofywano w 1954 i 1955 roku. Tu jeszcze z ,,kominkiem,,!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wzgórze Bielsko-Biała, bielski tramwaj, restauracja Patria, bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko