Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Kamieniczki na ulicy Zamkowej

Kamieniczki na ulicy Zamkowej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: van czyz, Dodano: 2009-02-10
Rok zrobienia zdjęcia: 1974
Kategoria: Wspomnienie PRL-u, Wysoki Trotuar, Wzgórze - Stadtberg,

Stare kamieniczki na ulicy Zamkowej widziane z bazarów zamkowych podczas wyburzania. Budynek po lewej mieścił się tuż za pocztą i był najstarszym po tej stronie ulicy (wybijał się z pierzei- pozostałe budynki były bardziej cofnięte, przez co ulica była szersza). Podpis pod zdjęciem w gazecie, w której drukowano to zdjęcie, szedł mniej więcej tak: ,,Nie, to nie Warszawa podczas powstania, to nasze miasto pod rządami Antka Burzyciela.

de Verwüstung

Die Zeiting schtieb damals: "Nein, das ist nichr Warschau im Aufstand - das ist unsere Stadt währen der Regierung Anteks des Vernichters". Wohnte hier nicht die Opernsängerin Selma Kurtz?

bladzmiana

Komentarze

Wyburzenia
Data: 2009-02-10 Autor: nie zarejestrowany ~Artur Berdarich
Dramat z naprzeciwka...Jak czuli się bielszczanie widząc to co się dzieje. A czy w tym budynku nie mieszkał słynna śpiewaczka operowa Pani Selma Kurtz?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.067 s