Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica 11 Listopada (obecnie Krakowska)

Ulica 11 Listopada (obecnie Krakowska)

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: van czyz, Dodano: 2009-03-05
Rok zrobienia zdjęcia: 1920-1929
Kategoria: Architektura, Ulicówka, Synagogi,

Widok na Białą (dolny Lipnik) spod synagogi. Na końcu tej aleji widokowej rysują się wieże synagogi w Bielsku.

de Biala

Am Ende der Straße in Biala-Lipnik war die Synagoge. Die Kommentare beklagen den Verlust vieler schutzwürdiger Bauwerke durch die Machenschaften in der Zeit der Herrschaft der Komunisten in Bielitz-Biala.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: van czyz Dodano: 2009-03-05
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2009

Ta część ulicy 11 Listopada została ,,amputowana'' za komuny podczas przebudowy dróg w tym rejonie. Nie ma już efektownego ,,zjazdu'' do miasta (służącego niegdyś podczas zimy również saneczkarzom). Oprócz kamienic, które znajdowały się w miejscu nowego skrzyżowania, wyburzono również małą późnoklasycystyczną kamieniczkę po lewej. Nie ma zdobiących ulicę drzewek po prawej. Pojawiły się za to drogowskazy i wielkoformatowe reklamy. Z widocznych budynków tylko jeden, drugi po prawej, doczekał się remontu, reszta nie była tknięta chyba od czasów wykonania pierwszego zdjęcia ; )

bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ulica 11 Listopada, Bielsko, Lipnik, synagoga, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.059 s