Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Jeszcze raz zagadka...

Jeszcze raz zagadka...

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2013-08-31 22:48:40
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Portrety mieszkańców, Fabryki i Firmy, Cygański Las i okolice,
Jeszcze jedno zadanie dla pasjonatów historycznej motoryzacji. Co to za auto? Jednak nie tyle interesuje mnie marka, co tablica rejestracyjna oraz fakt, ze kierownica jest z prawej. Jak to było z przedwojennymi autami w tym aspekcie? Na tylnym siedzeniu - jakiś pies chyba. Facet przy samochodzie to Eduard Karl Zipser, ostatni z Rodu mikuszowickich fabrykantów tkanin. W 1945, w obliczu nadchodzącej nawały sowieckich armii, wyjeżdża do Austrii, a w kilka lat później do Brazylii, gdzie mieszkała jego matka. (Fotografia ze zbiorów rodziny Zipserów z Brazylii, którym dziękuję pięknie).

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2013-09-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
 Dzięki, WH20071 To bez wątpienia Lancia Aprilia. Trzeba przyznać, ze zdolności poszukiwawcze i znajomość rzeczy, to cechy, które charakteryzują obserwatorów Beskidii. Jesteście wspaniali.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zipser Mikuszowice, fabryka Bielsko-Biała, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.128 s