Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Stare Bielsko IX, status quo ante i post ante

Stare Bielsko IX, status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2014-10-29 17:45:06
Rok zrobienia zdjęcia: 1962
Kategoria: Dzielnice, Wspomnienie PRL-u, Wolny czas,
Zupełnie wygodną ścieżką, którą z wózeczkiem dziecięcym dojechaliśmy tu z serca Starego Bielska, po dosyć ryzykownym przebyciu wąskiego mostka nad Potokiem Starobielskim i pokonaniu wzniesienia znanej nam łąki widokowej, podążyliśmy bezpiecznie – bo w oddaleniu od torowiska, do ostatniej, równie pięknej części tego Edenu, z owymi obłymi, obsypanymi pierwiosnkami pagórkami. Powracając – po odwróceniu się tak, aby uzyskać widok niknącego w dali torowiska, wykonaliśmy jeszcze to zdjęcie pamiątkowe z naszą zdobyczą – naręczem wiosennego kwiecia… Wrócimy tu z Alicją jeszcze nieraz, zarówno z dorastającym Tomkiem, jak i córeczkami: Usią i Grażynką, Stare Bielsko na długo pozostanie naszym ulubionym spacerem wiosennym!

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2014-08-06
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2014
Tak, Miły Pasjonacie „Beskidii”, nie przecieraj oczu myśląc, że się może pomyliłeś – to jest widok tego samego miejsca pięćdziesiąt dwa lata później! Możesz sam sprawdzić, krocząc po torowisku tak, aby nie wpaść pomiędzy butwiejące części podkładów, szyny pokryte w całości rdzą świadczą, iż pociągi tu od dawna już nie przejeżdżały, a zatem przynajmniej z ich strony, nic nam nie zagraża. Trochę tu niesamowicie, żywej duszy, należałoby się spodziewać choć koncertu ptactwa – a tu tylko dochodzą ciche odgłosy samochodów zza głuszy oddzielającej nas od Potoku Starobielskiego… To dobre miejsce tylko dla szukających ciekawych tematów fotograficznych, no i dla poszukiwaczy przygód!
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Stare Bielsko/lasek stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.041 s