Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Fabryka Zipserów

Fabryka Zipserów

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2014-09-08 16:56:48
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Fabryki i Firmy, Mikuszowice Kr., Ulicówka,
 Widok fabryki Zipserów od strony wylotu ul. Startowej w ul. Bystrzańską. Dziś w miejscu tej monumentalnej budowli znajduje się siedziba II US. Po lewej - istniejący do dziś budynek przyfabryczny, ówcześnie dom socjalny dla pracowników średniego szczebla.

Dziękuję Rodzinie Zipserów z Brazylii oraz personalnie Eduardowi Filgueiras dos Reis.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2014-09-12
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1960-1969
 Ostatni mohikanin z Rodu bielskich Zipserów. Amator samochodów, kontynuator rodzinnych tradycji, przemysłowiec, uciekinier spod nawały rosyjskiej, nadciągającej nieuchronnie ze Wschodu... Wyobraźmy sobie, jak mógł się czuć taki człowiek w styczniu 1945-go... W mojej chorej wyobraźni widzę człowieka miotającego się po Domu, pakującego w kufry wszystko, co się mieści... Z pewnością mozemy go wyróżnić na Beskidii: zabrał ze sobą rodzinne fotografie, dzięki czemu historia ma swój cd. Po nieudanych próbach reaktywacji biznesu w Austrii, wyjechał do Brazylii, kraju swojej matki. Tam ozenił się, miał córkę, którą nazwał Meta Elisabeth...  (z którą przemile mi się koresponduje na FB). Ona z kolei dorobiła się 3 cór, Zipserówien, niestety po kądzieli... Parę dni temu Familia powiększyła się. :) Z racji sentymentów rodzinnych dodano jej miano Zipserów, choć trochę na siłę - nierodowodowo :) Oni tam w Brazylii nadal hołubią pamięć po przodkach, i to jest dla mnie niezwykle piękne.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zipser, Mikuszowice stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.044 s