Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Hałcnów od A do Z

Hałcnów od A do Z

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2015-02-08 13:32:36
Rok zrobienia zdjęcia: 2015
Kategoria: Zdarzenia, Hałcnów,
Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się pozycja "Hałcnów od A do Z. Szkice z historii i współczesności" autorstwa Wojciecha Kominiaka. Książka nie tylko opisuję historię Hałcnowa od czasów średniowiecznych do dnia dzisiejszego, ale jest również jest ciekawym leksykonem, w którym autor do każdej litery alfabetu przypisał hasło związane z tą miejscowością (np. A - Alzen, J - Język Hałcnowski, P- pieczęcie, Z - zabytki i inne).
Książka jest pierwszą tak poważną pozycją na temat Hałcnowa, zawiera liczne fotografie, mapy, pieczęcie oraz kopie ciekawych dokumentów; pozycja ma aż 473 strony. Wydanie pierwsze, kolekcjonerskie liczy 50 egzemplarzy.

UWAGA! Ukazało się II wydanie książki Wojciecha Kominiaka. Na Allegro można zakupić okazjonalnie 1 egzemplarz:  Hałcnów od A do Z


To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2016-03-29
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
Reprodukcja obrazu z książki "Hałcnów od A do Z" Wojciecha Kominiaka. Obraz wisiał do końca 1944 roku w drewnianej gospodzie na Niklówce w Hałcnowie. Podpis w tłumaczeniu na język polski: Ten krzyż w sobie nie byłby taki ciężki gdyby nie ta zła baba.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Hałcnów od A do Z, Wojciech Kominiak, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.036 s