Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > W Sporyszu na biwaku nad Koszarawą III; status quo ante i post ante

W Sporyszu na biwaku nad Koszarawą III; status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2016-04-29 21:39:29
Rok zrobienia zdjęcia: 1962
Kategoria: Żywiec, Góry w mieście, Nad wodą,
We wcześniejszych wpisach ze sporyskiego biwaku było między innymi o jego niecodziennej atrakcji: przejeżdżających w odległości kilku metrów pociągach – wciąż jeszcze z lokomotywami parowymi! No cóż – fotografowi (niechętnie przyznaję – mnie!) nie udało się niestety sfotografowanie takiej lokomotywy, pociąg nadjechał nagle i miałem szczęście, że zdążyłem choć na ten ostatni wagon… Zaskoczeni byli zresztą wszyscy – na zdjęciu pełny „spontan”: Alicja na ten rumor pociągu wyskoczyła jak była ubrana z namiotu i spogląda nań przesłaniając jedno ucho – pewnie w nim aż zadzwoniło? Zdjęcie to zasługuje także na uwagę, bo ukazuje jak żadne inne przeciwległy, częściowo zakrzewiony brzeg Koszarawy, a za nim agrokulturę, chatę wiejską i kawalątek szosy do Jeleśni, za którą gęsty drzewostan, Świnna i na horyzoncie pasmo górskie Tokarki (588 m) i Ciecierza (560 m) Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2016-04-29
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2016
I znowu pełne zaskoczenie: to ma być replika zdjęcia archiwalnego? To przecież za naszymi tormi kolejowymi – rzeka przepływająca przez las! W widoku poprzez luki miedzy starymi dosyć drzewami liściastymi tuż za torami kolejowymi, ni śladu na drugim brzegu czegokolwiek innego, aniżeli gęstego dosyć drzewostanu: żadnych pól, chat, pasm górskich! Co jeszcze widoczne – zwłaszcza z lewej strony zdjęcia: teren z torami kolejowymi odgrodzony jest od rzeki parkanem siatkowym i co dziwne, teren na którym kiedyś rozbite były nasze namioty, od strony stoku ogrodzony nie jest: po co więc ten parkan, co i przed kim miał/ma chronić? Czyżby torów kolejowych przed wędkarzami spinningowymi?
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Sporeysz, biwak nad Koszarawą stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.033 s