Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pałac Kępińskich w Moszczanicy V; status quo ante i post ante

Pałac Kępińskich w Moszczanicy V; status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2020-10-15 10:42:10
Rok zrobienia zdjęcia: 1934
Kategoria: Żywiec,
No i następne zdjęcie z tego krajobrazowo-botanicznego cyklu: I. Marszałek rozpoznaje dorodne drzewo iglaste na skraju parku pałacowego: cis to może jest, albo jakiś gatunek egzotyczny, może daglezja? Wznoszące się za pałacową łąką i odnogą parku pola rozciągają się – jak sądzę, w kierunku Rychwałdu na północnym wschodzie. To naprawdę wspaniałe zdjęcie z Józefem Klemensem Piłsudskim, może najlepsze jakie znam. „A On mówić nie może. Mundur na Nim szary…” (Jan Lechoń)

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2016-08-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2010
Ten współczesny widok ze skraju parku pałacowego przez parkan w kierunku wachodnim, nieco przypomina widziany na zdjęciu archiwalnym, tyle że skierowany jest bardziej ku południowi, stąd widoczne jest niewysokie pasmo Łyski chyba… Ależ piękne, wprost do zakochania, jest otoczenie Pałacu w Moszczanicy wiosną!
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Pałac Kępińskich w Moszczanicy, Marszałek Piłsudski na skraju Parku stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.046 s