Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Most nad Olza z tramwajem

Most nad Olza z tramwajem

Rodzaj: Pocztówka, Autor: enuajsi, Dodano: 2016-09-01 18:22:40
Rok wydania pocztówki: 1920-1929
Kategoria: Cieszyn,
 Widok na tramwaj na moscie nad Olza.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: enuajsi Dodano: 2016-09-04
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1920-1929
 Nie moge stwierdzic z cala pewnoscia ale wydaje sie ze powiekszenie przedstawia scene rewizji na srodku mostu ktorej poddawani byli zarowno pasazerowie jak i sam wagon przy kazdorazowym przekroczeniu granicy po podziale miasta na polska i czeska czesc. W powiekszeniu widoczne sa otwarte drzwi wagonu, dama w kapeluszu wysiadajaca przednimi drzwiami a obok niej jegomosc w meloniku oraz grupka osob spogladajacych na rzeke. Nie jest to przystanek tramwajowy bo takie znajdowaly sie przed mostem zarowno po polskiej jak i po czeskiej stronie. Jesli rzeczywiscie rewizje mialy miejsce w tym miejscu w najrozniejszych warunkach pogodowych w tramwaju ktory przekraczal most co 15 minut to nie dziwie sie ze postanowiono zawiesic komunikacje tramwajowa. Dzisiaj kiedy ruch graniczny moze odbywac sie bez przeszkod tramwaje moga powrocic do Cieszyna i dodac temu miastu jeszcze wiecej uroku. 

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: enuajsi Dodano: 2016-09-05
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1921
 Wlasnie kierujac sie data 1921 podana na rewersie widokowki jak rowniez napisem w lewym gornym rogu na awersie Poln. Teschen bo przeciez nie bylo Polskiego Cieszyna przed powstaniem Polski pomyslalem ze moglo to byc miesjce rewizji jakkolwiek sa to tylko przypuszczenia. 

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: sentyment Dodano: 2016-09-06
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1920-1929
 Po podziale.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Tramwaj stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.029 s