Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Moje życzenia świąteczne 2016

Moje życzenia świąteczne 2016

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2016-12-27 10:58:42
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Litografie, Zdarzenia, Kościoły,
Szanownym Pasjonatom i Sympatykom naszej „Beskidii”, życzenia błogosławionych, przeżywanych w cieple rodzinnym – najmilszych każdemu Rodakowi Świąt Bożego Narodzenia – z całego serca składa Konrad (KLK) Osobne, wyróżniające życzenia świąteczne i noworoczne wypada mi złożyć Wiesławowi, naszemu „adminowi”, któremu zawdzięczam/y możliwość popisywania się swoją nieudolną „twórczością” i powrotu do wspomnień młodości, zwłaszcza jednak do wzbogacania własnej wiedzy o upamiętnienia naszej małej, beskidzkiej Ojczyzny dokonywane na łamach „Beskidii” przez ciągle rosnącą rzeszę jej Pasjonatów! A jeśli ktoś dociekliwy zapyta: no dobrze – ale skąd na „Beskidii” ta moja pastoralna scena Zofii z Lubańskich Stryjeńskiej (*1891 Kraków †1976 Genewa), związanej wszak nie z Beskidami, a z Krakowem i Zakopanem? Po prostu – Stryjeńska najbardziej mi się kojarzy z rodzimym pięknem, które odeszło bezpowrotnie i z szanowanymi przeze mnie wartościami – zwłaszcza kultem ludowości, które – gdyby nie Jej twórczość, także poszłyby w zapomnienie… No i poza wszystkim: w tle, za Bożą Rodziną widać przecież łagodny łańcuch górski, w niczym nie przypominający … Tater!!

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2016-12-24
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1937
Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia dla miłosników Bielska-Białej i okolic,
dużo zdrowia, radości i pogody ducha
życzy, 
Admin

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: sentyment Dodano: 2016-12-24
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1928
 Dołączam do życzeń!  Twórcy " Beskidii" ,  naszym  historykom oraz wszystkim Fanom tegoż portalu z okazji Świąt Bożego Narodzenia  życzę pięknego ,uduchowionego, wręcz mistycznego życia. Niech się wiedzie! Niech się darzy... niech się darzy!!
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
"Beskidzka Betlejemka" stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.041 s