Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zamek Sułkowskich.

Zamek Sułkowskich.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: van czyz, Dodano: 2009-04-26 13:15:15
Rok zrobienia zdjęcia: 1980-1989
Kategoria: Wysoki Trotuar, Wzgórze, Zamek Sułkowskich,

Zamek, najprawdopodobniej lata 80-te. Elewacja znajduję się w tragicznym stanie, na pierwszym planie wciąż stara brzydka fontanna.

de Schloß

Das Sulkowski-Schloß um 1980-1989 befand sich in tragischer Lage. Im Vordergrund  noch immer der alte unschöne Springbrunen.


To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: van czyz Dodano: 2009-04-26
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1980-1989

Niespodzianka. Projekt, o którym kiedyś tu wspominałem, autorstwa Pana Oskara Górskiego. Szkoda, że architekt nigdy nie przedstawił całości projektu.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: maria waleria Dodano: 2014-01-26
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2008
 Podaję za Fotopolska.pl rysunek Projektu częściowej odbudowy Bazarów Zamkowych (i odtworzenia ich na dachach ogrodu zamkowego) autorstwa Oskara Górskiego opublikowany w 2008 roku. Nowe Bazary miałyby być podcieniami, wewnątrz arkad byłby chodnik a nie sklepy. Może warto zwrócić uwagę na ten projekt przy rozpoczętej dyskusji na Beskidii, na co wydać dwa miliony złotych?

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: pietra Dodano: 2014-11-30
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2013

bladzmiana

Komentarze

Odbudować
Data: 2014-01-26 Autor: Andrzej001
Uściślam dla precyzji o co chodzi z wspomnianymi przez p. marię walerię dwoma milionami. Otóż to jest kwota przeznaczona przez miasto na tzw. budżet obywatelski, czyli realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Pomysł polega na tym, aby zgłosić w tym konkursie opracowanie studium możliwości odtworzenia bazarów zamkowych. Po ewentualnym zatwierdzeniu urzędnicy miejscy nie mieliby wyjścia, musieliby takie opracowanie zamówić. Czasu na zgłoszenie jest niewiele - do końca stycznia.
Prośba
Data: 2014-01-27 Autor: nie zarejestrowany ~fack
Ja mam wielką prośbę. Mógłby ktoś wrzucić aktualne zdjęcie z góry, na którym naniesiona jest rzeczywista linia pierwotnych bazarów. Zależy mi na tym, aby każdy miał wiedzę, jak one dokładnie przebiegały. I jaka jest różnica pomiędzy oryginalnymi bazarami, a zamieszczonym tutaj właśnie projektem. Tej informacji nigdzie nie mogę znaleźć, z góry dziękuję.
Projekt.
Data: 2014-01-27 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
Projekt nie jest autorstwa Pana Oskara Górskiego. To jest mój szkic sprzed kilku lat ;) Użytkownik, który zauploadował to zdjęcie Gaj 777 pisze nawet, że wkradła się tam jakaś pomyłka. Dla ciekawych jeszcze kilka rysunków... http://www.historia.beskidia.pl/903_bielsko_-_biala_przed_wielka_destrukcja_xviii__zdjecie_nr_0009_stare_zdjecie.html Pozdrawiam.
Saski a Bielsko...
Data: 2014-01-27 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
W Warszawie prężnie działa organizacja społeczna Saski 2018, która aktywnie lobbuje za odbudową symbolicznych dla Wa-wy jak i Polski obiektów: Pałacu Saskiego i Pałacu Bruhla. Szkoda, że w Bielsku nie mamy podobnej organizacji, niestety to nie ta sama skala miasta... http://saski2018.pl/

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.087 s