Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Elektrownia i zajezdnia tramwajowa na bielskim Blichu.

Elektrownia i zajezdnia tramwajowa na bielskim Blichu.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: van czyz, Dodano: 2009-06-08 23:20:49
Rok zrobienia zdjęcia: 1900-1909
Kategoria: Komunikacja, Fabryki i Firmy, Ulicówka,
Elektrownia i zajezdnia tramwajów przy Partyzantów.
de E-Werk

1900-1909 Das Elektrizitätswerk an der Bleichstraße gegenüber den Tennisplätzen mit der Einfahrt zur Straßenbahnhalle. Es wurde zum Glück nicht zerstört.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: van czyz Dodano: 2009-06-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2009
Elektrownia na szczęście nie wyburzona, chociaż komina już nie ma (na marginesie, co się znajduje obecnie w tym budynku, jak to miejsce wygląda dzisiaj?). Obok miejsce po wyburzonej ostatnio międzywojennej kamienicy, która stanęła z kolei w miejscu wyburzonego sklepiku i otaczających go bram zajezdni tramwajowej (widocznych na pierwszym zdjęciu). Był pomysł właściciela sklepu muzycznego znajdującego się na tym terenie aby budyneczek i bramy odtworzyć i wyeksponować tu zabytkowe tramwaje. Pomysł, nie mogąc liczyć na poparcie miasta, upadł.
bladzmiana

Komentarze

Zajezdnia tramwajowa.
Data: 2009-06-09 Autor: Jack
Budynek i pomieszczenia po starej zajezdni tramwajowej byłyby idealnym miejscem na ekspozycję tych paru zachowanych, zabytkowych wozów tramwajowych. Ale o tym trzeba było myśleć przed sprzedażą tych terenów i nie robić najpierw salonu Toyoty. Miasto nie podtrzymuje i pielęgnuje dawnych ,dobrych tradycji oraz przemyślanego, dalekowzrocznego rozwoju.
teraz jest tam...
Data: 2012-02-11 Autor: nie zarejestrowany ~hieronim
Do niedawna znajdował się tam warsztat elektryczny zakladu energetycznego,remontowano tam transformatory i było kilka biur,teraz jest tam częściowo garaż na auta trochę biur i nowa stacja (rozdzielnia)energetyczna,podobno budynek chcieli wyburzyć ale jest chroniony...

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
tramwaje, elektrownia, partyzantów stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.043 s