Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ul. 1-Maja w Bielsku-Białej

Ul. 1-Maja w Bielsku-Białej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2009-10-21 09:37:38
Rok zrobienia zdjęcia: 1972
Kategoria: Komunikacja, Ulicówka, Wspomnienie PRL-u,
"Ruchliwy zakątek miasta - ul. 1-Maja." -  z "Kalendarza Beskidzkiego-1973"

Po lewej fragment zachodniej elewacji budynku Teatru Polskiego. Dalej w lewo biegnie ul. Kołłątaja (jeszcze nie ślepa) i kamienica ze sklepem zielarskim. W następnej kamienicy mieściło się najlepsze kino w mieści - APOLLO. Po prawej neon HOTEL należał do hotelu "Pod Pocztą".  Ulica 1-Maja była jednokierunkowa i nią odbywał się główny ruch od strony Szczyrku.

Ze zbioru StaKa.
de Bielitz
Eine verkehrsreiche Stelle von Bielitz am Pasternak, jetzt ul. 1-Maja., aus dem  "Kalendarz Beskidzki-1973"
Links die Ecke vom Stadttheater. Weiter links ein Haus mit Grünzeughandel. Im nächsten Haus war das in der Stadt beste Kino "Apollo". Auf der rechten Straßenseite war das Hotel zur Ppost. Es war eine Einbahnstraße mit dem Hauptverkehr in Richtung Szczyrk - Saybusch - Staatsgrenze zur Slowakei. Aus der Samlung von StaK.
AK

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2014-01-23
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1970-1979
Bilety z kina Apollo i Rialto w Bielsku-Białej. Lata 70. XX w.

Bilety udostępnił użytkownik "Jack"

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: enuajsi Dodano: 2014-01-24
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1977
Drogi Morsie oraz wszyscy pozostali kinomani (szczegolnie Wodniczka o ktorej zapomniales Morsie skladajac nam zyczenie swiateczno-noworoczne:(
zaopatrzeni w zeskanowane kopie biletow mozemy znowu wybrac sie do kina Apollo na najnowszy szlagier - i moze nawet - mimo ze dziecinniejemy na starosc - uda nam sie zobaczyc film od 18 lat... moj pierwszy film od 16 lat (tak tak: filmy byly od lat: 14, 16, 18 lat - i.. dla zboczencow:) to byl z 1969 roku "Badz w porcie noca" (https://www.youtube.com/watch?v=925TsStAUd0) z Sidney Poitier'em, dwukrotnym zdobywca Oskara i z muzyka Quincy Jones'a (troche jego muzyki na koncercie BBC z 65 roku:https://www.youtube.com/watch?v=hHMYhajNtNg).
Ja zas skromnie zalaczam zdjecie mojej karty czlonkowskiej DKF Klakson przy kinie Zlote Lany - hen za miastem - ktore oferowalo kwadrofoniczna aparature dzwiekowa. Co miesiac czlonkowie oddawali glos na najlepszy film - w Pazdzierniku 1977 oddalem glos na niemiecki film Alfreda Vohrer'a z 1976 roku "Kazdy umiera w samotnosci" - jak proroczo:)
bladzmiana

Komentarze

Pastornak - Piłsudskiego - 1 Maja
Data: 2010-03-05 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Brzydka ślepa ściana kryła za sobą przybytek zainteresowania i fascynacji "elity" bielskiej młodzieży i nie tylko: Kino "Apollo"; osobliwość - przylegało do niego nieco mniejsze Kino "Rialto"! Oczywiście, w okresie stalinowskim nazwa "Apollo" była niestosowna i władze partyjno-miejskie przechrzciły kino na słuszniejszego "Włókniarza". Na tej brzydkiej ścianie, gdzieś za Gomułki, zawisł pierwszy wogóle w Bielsku napis neonowy! Koniec wszystkim bielskim kinom (poza studyjnym przy SFR na Krzywym Mostku) położyły multipleksy w Sferze i Gemini, pozostały jedne z lepszych wspomnień młodości.
bielskie kina
Data: 2012-10-23 Autor: enuajsifoto
No ogromnie zal tych kin - byly w centrum miasta i dojsc mozna tam bylo spokojnie z kazdej czesci miasta a powrot do domu pachnaca majowa noca byl jak dodatkowy darmowy seans. Seanse odbywaly sie nie tylko wieczorem ale rowniez w srodku dnia tak wiec mozna bylo zamiast teoretycznych zajec z Przysposobienia Obronnego wybrac sie na praktyczna nauke strzelania np na projekcji Taxi Driver`a:) Przy kinie Rialto funkcjonowal klub filmowy Kogucik podczas kiedy przy kinie Zlote Lany powstal klub Klakson - ale moze cos myle o tej poznej porze:)
Wspomnienia
Data: 2014-01-21 Autor: nie zarejestrowany ~NGB
Nigdy nie zapomnę spacerów do kina "Rialto". Moja trasa przebiegała ul.Leszczyńską, Parkiem i ul.1maja. Kino... bez telefonów, chipsów i popcornu. To była prawdziwa magia...magia, którą zaraziła mnie moja Ś.P. Babcia, która przepracowała w tym kinie ponad 30lat.
To były czasy
Data: 2014-01-22 Autor: nie zarejestrowany ~Andi
Pamiętam lata 60-te i ogromne kolejki za biletami.Tutaj starałem się będąc niepełnoletni, wejść na film od lat 18-tu, postrachem był starszy pan (Karolek?) który sprawdzając bilety miał dobre oko na nieletnich smarkaczy.Wywalał nas bez pardonu,nie pomogły nawet podmalowane wąsiki.Panie były lepsze i czasami udało się wejść. Jakie to było przeżycie.Do dzisiaj mam bilety kinowe z tamtych czasów.
do Andi
Data: 2014-01-23 Autor: nie zarejestrowany ~wodnicka
Proszę nam przypomnieć jak wyglądały takie bilety,proszę dać tu zdjęcie.Dla naszego-sentymentu:-).Pozdrawiam Wsystkich odwiedzających stronę:-)))
kurcze...
Data: 2014-01-23 Autor: mors1
ten sam temat miałem zapodać ku uciesze maniaków-beskidiotów. Może komuś z Was poniewiera się wśród pamiątek jakiś bilet do kina?... Apollo, czy Rialto. O Wandzie nie śmiem marzyć. To byłby superhit!!! Od biedy ucieszył by mnie bilet do kina Złote Łany, Ale!!!, jeżeli ktoś zachował bilet do kina "Sportowiec", to stawiam mu 3 duże wódki!!! (Mógłbym równie dobrze postawić kontener najlepszych alkoholi świata, i tak nie ma szans na od-zew... Pzdr.
Bilety
Data: 2014-01-24 Autor: Tygiel
Niestety, ja pozostanę abstynentem. Nie przyszło mi do głowy, by zachować po seansie bilet na pamiątkę. Apollo i Rialto wydawały się wieczne, że będą trwać po wsze czasy. Tak przy okazji, pamięta ktoś "Konfrontacje" z lat 80-tych? Wtedy była szansa obejrzeć światowe nowości na przedpremierowych pokazach.
bilety, i sprostowanie;-) dla enuajsi
Data: 2014-01-24 Autor: wodniczka
Dziękuję za te bilety.Naprawdę można się wzruszyć (a wydawałoby się że to tylko jakieś stare bilety,nikomu nie potrzebne,a jednak:-))A co do życzeń dla mnie od Pana mors1,to są tam życzenia i dla mnie.Wyjątkowo napisane z imienia.Za co podziękowałam.Pozdrawiam serdecznie :-)
Reklama Aeroklubu
Data: 2016-12-27 Autor: emka
Mam pytanie, czy ktoś z szanownych czytelników Beskidii pamięta jakiego koloru była reklama aeroklubu? Moje przeczucie mówi mi że mógł być biało czerwony ale chciałbym to potwierdzić z kimś kto pamięta tamte czasy.
do emka
Data: 2016-12-28 Autor: Andrzej001
Kwadraty były białe i niebieskie, szachownica pośrodku oczywiście biało-czerwona. Z czasem niebieski mocno wyblakł, być może pierwotnie był bliski granatowego. Mam nadzieję, że pamięć mnie nie zawodzi...
do Andrzej001
Data: 2016-12-28 Autor: emka
Bardzo dziękuję za informacje. Chodziło mi właśnie o te kwadraty. Natomiast szachownica chyba jest taka sama jak współczesne logo aeroklubu z wkomponowanym błękitnym samolotem w środek i literami A B B. Jeszcze raz dziękuję.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
komunikacja, ulicówka, wspomnienie PRL-u stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.037 s