Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Narciarstwo na Szyndzielni

Narciarstwo na Szyndzielni

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-02-28 10:52:13
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Szyndzielnia, Wolny czas, Góry w mieście,
Seria zdjęć narciarskich z Szyndzielni koło Bielska pokazuje jak przed laty można było się cieszyć z uroków zimy w tym popularnym miejscu. Niestety od dłuższego czasu stoki Szyndzielni są w niewielkim stopniu wykorzystywane w okresie zimowym. Wszelakie inwestycje narciarskie i turystyczne, które niewątpliwie mogłyby rozwinąć możliwości Szyndzielni są blokowane przez pewne organizacje i procedury urzędnicze. Miasto Bielsko-Biała nie posiada praktycznie stoków narciarskich  z prawdziwego zdarzenia pomimo, że na granicach administracyjnych miasta znajdują się liczne stoki gór. W ten sposób osoby zainteresowane narciarstwem traktują Bielsko-Białą wyłącznie jako miasto tranzytowe w kierunku  Szczyrku czy Żywca.

Fotografia z kolekcji Wojciecha Dudka.
de Kaamitzer Platte
Eine Serie vom Skisport zeigt wie schön man seit Jahren auf der Kamitzer Platte diesen Wintersport an diesem beliebten Ort betreiben konnte.
Leider werden die Hänge seit längerer Zeit in nur geringem Maße während der Wintersaison genutzt.
Alle wintersportlichen und touristischen Investitionen, die zweifellos die  Möglichkeiten der Kamitzer Platte enwickeln könnten, werden blockiert durch gewisse Organisationen und bürokratische Prozeduren.
Fotos aus der Sammlung von Wojciech Dudek.
,AK


bladzmiana

Komentarze

Szyndzielnia
Data: 2010-03-01 Autor: nie zarejestrowany ~krysia
Szyndzielnia to kura, która może nosić złote jaja. W 100% zgadzam się, że pewne osoby blokują rozwój Szyndzielni i co za tym idzie całego Bielska. Szkoda pieniędzy, które nam uciekają i hamują rozwój miasta. A do pseudoekologów może kiedyś w końcu dotrze, że nie tędy droga.
Narciarstwo na Szyndzielni
Data: 2010-03-01 Autor: nie zarejestrowany ~Jack
To co wyprawia zorganizowana grupa ekoterrorystów z wilkowickiego Klubu Gaja zakrawa na chichot histori. Jedną z kolebek polskiego narciarstwa niszczy się w imię zaistnienia na scenie władzy. Moło kto wie, że już w 1907 r. sekcja Bielska Beskidenverein założyła Zimowy Klub Sportowy (Wintersportclub Bielitz-Biala des Beskidensvereines) propagujący sporty zimowe, głównie narciarstwo. Po I wojnie światowej brał on udział w założeniu Polskiego Związku Narciarskiego.To tutaj rodziły się pomysły i powstawały obiekty narciarskie i saneczkarskie wokół Bielska i Białej (Szyndzielnia, Magurka, Kozia Góra(Stefanka), Klimczok, Cygański Las). Najlepszym zawodnikiem Wintersportclubu był Teodor Winschenk, w okresie między I iII w.światową trzykrotny mistrz Polski oraz reprezentant Polski w konkurencjach alpejskich na olimpiadzie zimowej w Garmisch-Partenkirchen. W okresie międzywojennym siedziba Wintersportclubu mieściła się w Bielsku w Alejach Sułkowskiego w lokalu, gdzie po IIw.św. miał siedzibę klub Związku Młodzieży Socjalistycznej (ZMS-u) przy ówczesnej ul. Gottwalda, (akt. Wilsona) w pierwszej kamienicy po prawej. Tak się niszczy tradycję i kolebkę narciarstwa w Bielsku-Białej. Historia nie tylko chichocze ale też wystawia rachunki!
narciarz
Data: 2010-03-08 Autor: nie zarejestrowany ~madzia
kiedyś wysarczyło ubrać na narty koszulę flanelową :-)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Narciarstwo na Szyndzielni, Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.108 s