Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pogorzelisko

Pogorzelisko

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2010-12-30 23:25:37
Rok zrobienia zdjęcia: 1985
Kategoria: Schroniska Górskie, Zdarzenia, Góry w mieście,
'Schronisko na Szyndzielni po pożarze."
Fot. A. Szupina

8 października 1985 roku, około godziny 8.oo,  zapaliła się część drewnianego dachu krytego gontem w rejonie wieżyczki obserwacyjnej, nad pomieszczeniem personelu. Niezwłocznie do gaszenia przystąpił personel schroniska, ale źródło ognia było zamknięte na klucz, którym nikt nie dysponował z mieszkańców schroniska. Straż przystąpiła do gaszenia po około 50 minutach od zawiadomienia. Wraz ze strażą w gaszeniu pożaru wzięło udział wojsko (jednostka spadochronowa) i milicja. Po około 3 godzinach pożar ugaszono.
Na podstawie rocznika WIERCHY. Może ktoś ma coś do dodania w tej sprawie? Plotka niosła, że w zamkniętym pomieszczeniu była aparatura do zagłuszania zagranicznych stacji polskojęzycznych.
bladzmiana

Komentarze

Aparatura UBecji
Data: 2014-03-17 Autor: nie zarejestrowany ~mkgrajek
Mogę potwierdzić informację o aparaturze do zagłuszania. Zasłyszałem ją bezpośrednio od byłego kierownika tego schroniska.
Droga pożarowa
Data: 2014-03-17 Autor: Tygiel
Przyznam, że nie znam tej wersji, choć miałem okazję poznać pana Zontka, dziś już nieżyjącego kierownika schroniska. Paradoksalnie, ówczesną nartostradę przebudowano jako drogę p.poż. I tak, 30 lat temu z Szyndzielni wiodły 2 nartostrady: pierwsza przez Saharę i Dembowiec, druga przez Kołowrót. Obie dziś nie istnieją w wyniku zielonyvh ludków. A podobno UFO nie istnieje :P

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
schroniska górskie, zdarzenia, góry w mieście stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.098 s