Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Gorckiem go !

Gorckiem go !

Rodzaj: Pocztówka, Autor: korzeniowski, Dodano: 2016-05-04 21:20:57
Rok wydania pocztówki: ok 1920
Kategoria: Międzyrzecze,
Czyżby nasza rodzina ?

Alfred Korzeniowski, Bornheim

bladzmiana

Komentarze

"Banda Korzeniowskigo"
Data: 2011-03-31 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Może coś w tym być na rzeczy, wszak bielscy Korzeniowscy pochodzą z Rudzicy (Dziadek mawiał "z Rudzice") i zwykle byli Polonusami! A zatem chlubna tradycja rodzinna, choć ten "śląski" Klemensik trochę nam wtedy przygrzał ... A ten plebiscyt i tak się nie odbył, bo nie zgodzili się Czesi = no i na tej zasadzie dostało się im po wieczne czasy Zaolzie!
Niedoszły plebiscyt
Data: 2011-05-07 Autor: nie zarejestrowany ~sinobrody
Witam. W Ruidzicy, podobnie jak w Dziedzicach zorganizowqano tak zwane próbne plebiscyty (oba zdecydowanie zwycięskie dla Polaków). Kożdoń szacował, że w Rudzicy 55% będzie głosować za Polską, co było niezłym wynikiem jak na tę okolicę. Tak gwoli ścisłości to w Goleszowie ślązakowcy zamordowali polskiego działacza Sikorę, a w Międzyrzeczu górnym doszło do napadów na ślązakowców ze strony jakj to pisał "Ślązak" rudzickich "bandytów".

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
plebiscyt stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.119 s