Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Alfred Kasprowski

Alfred Kasprowski

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2011-05-31 01:00:00
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Portrety mieszkańców, Lotnictwo,
Świadectwo Uzdolnienia Alfreda Kasprowskiego - instruktora lotniczego na lotnisku im. Józefa Piłsudskiego w Bielsku-Aleksandrowicach, który w latach 1936-1937 wykonał aż 3150 lotów - 502,5 godziny!

Pamiątka rodziny Alfreda Kasprowskiego.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2011-05-30
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
Zaświadczenie Alfreda Kasprowskiego o wykonanych lotach.
bladzmiana

Komentarze

To młodszy brat mojego ojca
Data: 2011-12-26 Autor: nie zarejestrowany ~Kazimierz Maria Kasprowski
To młodszy brat mojego ojca Wilhelma Józefa syn Józefa i matki Pauliny z domu Musioł urodzonego 24 stycznia 1908 w Mysłowicach...byli jeszcze bracia: Najstarszy był Ernst a najmłodszy Bruno..też pilot za Niemca jako Ślązak przymusowo wcielony do luftwaffe, zestrzelony nad Kanałem La Manche. Po wojnie pracował w Kopalni...zamordowany w drodze z pracy po II zmianie.
Skrótowy tytuł strony głównej wprowadza w błąd czytelnika i dopiero
Data: 2013-06-02 Autor: nie zarejestrowany ~Kazimierz Maria Kasprowski
gdy cały tekst się przeczyta dowiadujemy się, że to nie Alfred, ale najmłodszy z braci Bruno Kasprowski - co wyraźnie napisałem - został strącony nad kanałem La Manche. Koleje losu moich wujków i św. p. mojego ojca Wilhelma Józefa Kasprowskiego były smutne w wyniku II Wojny Światowej. Ojciec mój Wilhelm Józef Kasprowski - piekarz cukiernik - właściciel piekarni w Gdyni został w 1939 roku zmobilizowany do Wojska i pojmany przez Niemców spędził niewolę w Woldenbergu a ja waz z św. p. mamą zostałem przez Niemców z Gdyni jak bydło wykopany i wywieziony. Niemcy zniszczyli życie wielu Polakom, którzy stracili w jednej chwili dorobek całego swojego życia i godność!
Bruno
Data: 2019-05-05 Autor: nie zarejestrowany ~Franek
Dzien dobry. Na jakim samolocie Bruno zostal zestrzelony na kanalem? Czy sam rowniez posiadal cos podobnego na koncie.Co dzialo sie, w czasie wojny i po jej zakonczeniu, z Alfredem. Dziekuje i pozdrawiam

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Alfred Kasprowski Aleksandrowice, Bielsko lotnisko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.069 s