Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2011-06-19 11:46:39
Rok wydania pocztówki: 1900-1909
Kategoria: Komunikacja, Architektura,
Dworzec kolejowy w Bielsku na poczatku XX wieku.
bladzmiana

Komentarze

Bielski dworzec kolejowy
Data: 2011-06-19 Autor: korzeniowski
Piękne i rzadkie zdjęcie tego dworca, zrobione po 1913 r. Pomimo starannego odrestaurowania - o rewitalizacji nie można mówić, całość sprawia obecnie wrażenie stanu preagonalnego. Obawiam się, że może go spotkać los bezzałogowego przystanku na linii kolejowej nr 139. Oby jak najpóźniej!
?
Data: 2011-06-20 Autor: nie zarejestrowany ~fan
Niby dziś stan dworca jest preagonalny?? Bzdury. Oczywiście że byłoby lepiej, gdyby również I piętro dworca zajmowały usługi (a nie np sprzedaż okien) i teren wokół dworca byłby uporządkowany, ale dworzec żyje swoim życiem, dobrze spełnia swoją funkcję (tym bardziej w porównaniu z innymi dworcami w PL). Równie dobrze możesz napisać o agonii hotelu President, bo nie cały wyremontowali a teren wookół hotelu równie zaniedbany.
w tle ...
Data: 2011-06-20 Autor: sadlonbielsko
Po prawej widać wyraźnie zabudowę Szkoły Przemysłowej pomiędzy ulicami Sixta i Piastowską. Natomiast "pusto" na przeciw budynku dworca - pierzeja z obecnym budynkiem "Bielskiej Przemysłówki". Można więc pokusić się dokładniejsze ustalenie daty wykonania fotografii na podstawie tych spostrzeżeń - prośbę nie ukrywam - kieruje do m.in.P.Korzeniowskiego. A co do żywotności dworca to myślę, że jeszcze posłuży podróżnym długo mimo wichrów historii. Pozdrawiam.
Dworzec Bielsko-Biała Główna
Data: 2011-06-20 Autor: korzeniowski
Porzućcie wszelką nadzieję... Ruch kolejowy na osi wschód - zachód jest u schyłku, mogłyby to być jedynie piękne trasy muzealne, ale bez złudzeń, tego nikt nie zapłaci. Natomiast ruch kolejowy na osi pn.- poł. utrzyma się zapewnie długo. Lecz nie będzie tu już węzeł kolejowy, raczej przystanek typu Bielsko-Biała-Lipnik. Ale z wspaniałym budynkiem usługowo-handlowym. To gorzkie słowa, ale jestem realistą, jest to dobrze znany los lokalnych koleji europejskich. Przepraszam za gorycz tych słów. Alfred Korzeniowski, Bornheim

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Dworzec kolejowy w Bielsku, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.057 s