Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Panorama

Panorama

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2013-12-25 10:27:56
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Żywiec,
Panorama Żywca – widok na targowisko (dzisiejsze tereny stacji BP i skelu Lidl), okres międzywojenny.
Żywiec zwany stolicą Beskidów jest jednym z najciekawszych miast regionu. Liczący ponad 700 lat położony jest w centrum Kotliny Żywieckiej u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim. Żywiec to centrum turystyki beskidzkiej. Pilsko (1557 m npm) jest drugim po Babiej Górze najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego. W mieście na przestrzeni wieków pojawiło się wiele znanych rodów: Skrzyńscy, Komorowscy, królewska rodzina Wazów, Wielopolscy oraz Habsburgowie. Do dzisiaj w Żywcu zachowało się wiele zabytkowych budowli będących pozostałością po bogatej historii miasta. W roku 2001 powróciła do rodzinnego miasta arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg – honorowa obywatelka Żywca, gdzie mieszkała do października 2013 roku.

Opis przygotowała i zdjęcie udostepniła Dorota Firlej.

bladzmiana

Komentarze

Stolica Beskidów?
Data: 2013-12-25 Autor: nie zarejestrowany ~henryk
Mnie uczono, że Bielsko-Biała jest stolicą Beskidów z racji wielkości miasta, liczby mieszkańców i położenia na styku Beskidu Małego i Śląskiego. Ale podobno punkt siedzenia zależy od punku widzenia (albo na odwrót).

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Żywiec targowisko, Żywiec na starej fotografii, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.248 s