Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Leonid Teliga

Leonid Teliga

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2014-02-11 18:21:08
Rok zrobienia zdjęcia: 1960-1969
Kategoria: Wisła,
Żeglarz Leonid Teliga ( z lewej) i bielski fotoreporter Henryk Urbańczyk z wizytą w Wiśle w latach 60 XX w. 

Za Wikipedią:
"Leonid Teliga (ur. 28 maja 1917 w Wiaźmie w Rosji, zm. 21 maja 1970 w Warszawie) – oficer piechoty Wojska Polskiego II RP i Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, żeglarz jachtowy, dziennikarz, tłumacz, pisarz, pierwszy Polak który samotnie okrążył Ziemię na drewnianym jachcie „SY Opty” w latach 1967–1969 ..."

Fotografia została wykonana przez Janusza Michalika.
bladzmiana

Komentarze

Leonid Teliga także w Bielsku...
Data: 2014-02-11 Autor: maria waleria
Pan Teliga po pionierskim swoim rejsie zapraszany był na nienagłaśniane spotkania, w czasie których dzielił się żeglarskimi wspomnieniami z ludźmi znającymi ocean z filmu... Między innymi zdążył przyjechać do Bielska na zaproszenie Studia Filmów Rysunkowych. Był wtedy już bardzo chory.
"Opty"...
Data: 2014-02-12 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Taka ciekawostka: wiekowy jacht "Opty" typu "konik morski", przysposobił do rejsu urodzony w W-wie, powojenny Bielszczan Maciej Dowhyluk, absolwent kl. 11a "Gimpla" z 1955 roku, który ze względu na swą pasję marynistyczną przeniósł się na stałe do Gdyni i tam został szkutnikiem... Tamże mieszka i żegluje do tej pory.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Leonid Teliga w Wiśle, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.06 s