Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Oficerowie SS obozu zagłady Aushwitz-Birkenau - ścisłe kierownictwo

Oficerowie SS obozu zagłady Aushwitz-Birkenau - ścisłe kierownictwo

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: reb, Dodano: 2014-04-10 23:01:09
Rok zrobienia zdjęcia: 1940-1944
Kategoria: Militaria, Międzybrodzie,
Oficerowie SS obozu zagłady Aushwitz-Birkenau na wypoczynku w Międzybrodziu. Od lewej: Josef Kramer, Josef Mengele, Richard Baer, Karl Hoecker.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2014-04-12
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1940-1949
 Oto morda bandyty, Josefa Kramera, ostatniego komendanta KL A.Birkenau. 
bladzmiana

Komentarze

... na terenie obozu zagłady Aushwitz-Birkenau?
Data: 2014-04-10 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Sprostowanie: istotnie - oficerowie SS, ale nie tylko załogi KL Auschwitz II. Birkenau, ale także KL Auschwitz I. Stammlager (ostatni Komendant Sturmbannführer Richard Baer, Adiutant Obersturmführer Karl Höcker). Zdjęcie pochodzi z tzw. Albumu Höckera zwierającym 116 zdjęć i zrobione zostało w ośrodku wypoczynkowym SS "Solahütte" na Kotelnicy w Międzybrodziu Bialskim.
To nie "Aushwitz-Birkenau"
Data: 2014-04-10 Autor: korzeniowski
Zdjęcie nie zrobiono w "Aushwitz-Birkenau" jak podaje reb lecz w ośrodku wypoczynkowym SS "Solahütte" na Kotelnicy w Międzybrodziu. Pochodzi ono ze zbiorów United States Holocaust Museum. Patrz Beskidia, post alfreda korzeniowskiego: http://www.historia.beskidia.pl/2840_miedzybrodzie_quot_solah%C3%BCtte_quot_stare_zdjecie.html Tam znajdują się szczegóły.
dziękuję za uściślenie
Data: 2014-04-10 Autor: reb
Dziękuję za uściślenie. Zastanawiałem się, czy Oświęcim można zaliczyć do regionu Podbeskidzia - uważam, że jak najbardziej. Należy pokazywać całą historię, a więc również kanalie z obozów koncentracyjnych z naszego regionu, które są odpowiedzialne za śmierć milionów istnień ludzkich!
... ścisłe kierownictwo KL Auschwitz II. Birkenau?
Data: 2014-04-11 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Sprostowanie II: Do ścisłego kierownictwa obozu w Brzezince (KL Auschwitz II. Birkenau) zaliczyć można wyłącznie pierwszego z lewej Hauptsturmführera Josefa Kramera, Lagerführera tego obozu, SS-manna znanego z bezwzględności i okrucieństwa podczas akcji wymordowania Żydów Węgierskich w liczbie ponad 400 000 latem i jesienią 1944 roku. Potem w "Solahütte" on z przełożonymi Baerem, Höckerem i niewidocznym na tym zdjęciu Obersturmbannführerem Rudolfem Hößem oraz "Aniołem Śmierci" Hauptsturmführerem Drem Josefem Mengele koili skołatane nerwy i nabierali sił do kontynuowania swej roboty...
...To samo miejsce w innym czasie...
Data: 2014-04-12 Autor: nie zarejestrowany ~KK
"reb" doprowadza mnie swoimi tekstami do rozpaczy: ostatnim i jedynym w tym czasie Komendantem KL Auschwitz I, II i III był SS-Sturmbannführer Richard Baer, a SS-Hauptsturmführer Josef Kramer był "tylko" Lagerführererem KL Auschwitz II Birkenau, czyli jakby kierownikiem tego Obozu. Wystarczy przecież przeczytać w Wikipedii "Personel Auschwitz-Birkenau" (nazwa może co prawda wprowadzić w błąd, bo dotyczy kompleksu obozów Auschwitz-Birkenau-Monowitz, warto więc poczytać trochę literatury przedmiotu)!
Obóz w Oświęcimiu
Data: 2014-04-13 Autor: nie zarejestrowany ~Henryk
Bardzo dobrze, że pokazano przykładowe zdjęcia z niemieckiego obozu z pobliskiego Oświęcimia. Mam jednak nadzieję, że nie będzie się na portal przeklejać dziesiątki obozowych zdjęć. Należy pamiętać o zagładzie ludzi w naszej okolicy ale o tym przypominają już od lat inne witryny w Internecie i przekopiowywanie tego samego chyba nie ma sensu. Chyba, że ktoś dysponuje zdjęciami nigdzie jeszcze niepublikowanymi
dwa oblicza Auschwitz-film
Data: 2014-05-22 Autor: wodniczka
Wczoraj obejrzałam ten dokument.Bardzo polecam. http://vod.pl/dwa-oblicza-auschwitz,98929,w.html

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
obóz, zagłada stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.037 s