Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zagadka nr 2.

Zagadka nr 2.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: alicjaanna, Dodano: 2014-09-19 17:29:07
Rok zrobienia zdjęcia: 1950
Kategoria: Dzielnice, Góry w mieście, Wolny czas,
Harcerz z małą dziewczynką zwiedzają tajemniczy obiekt na spacerze niedzielnym poza miasto. Pytanie: co to za obiekt i gdzie się on znajdował w 1950 roku? Może ktoś z Państwa wykona zdjęcie w stanie obecnym i wrzuci na Beskidię?

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2014-10-07
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2014
Zdjęcie – tym razem wykonane komórką – za co przepraszam, właściwie nie wymaga komentarza: z progu skoczni – niewielka pozostałość, z wieżyczki sędziowskiej i pomostu sędziego progowego – ni śladu! Podobnie zresztą i to na całe szczęście, z samochodów, za komuny beztrosko i bez jakichkolwiek konsekwencji wjeżdżających do lasu i na Polanę Studzienek (Żródełka Żelazistego!). W późniejszym czasie doszła niestety ta koszmarna wiata, której fragment widoczny jest zza drzew na zdjęciu.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2014-10-07
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2014
Nie mogłem się powstrzymać od dołożenia wizerunku owej wiaty w całej krasie. Oczywiście nie miałbym żadnych zastrzeżeń do wiaty w stylu wcześniejszych budowli tego rodzaju w Cygańskim Lesie, to znaczy w stylu rustykalnym, nawiązującym z lekka do stylu cottage. Stanowiły przecież prawdziwą ozdobę pobliskiego Zacisza Fryderyka (Friedrichsruhe!) czy toru saneczkarskiego i dotąd takie małe okrągłe wiaty przeciwdeszczowe egzystują na wzniesieniu nad byłą skocznią (Kinderklimczok!), na rozstaju dróg nad Błoniami oraz na Równi pod Kozią Górą. Czego prawie nie dostrzeżemy na zdjęciu, to zażywnego pana, odsypiającego swoje na ławce w prawej części wiaty, no i pustej butelczyny na stole przed nim!

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: pietra Dodano: 2014-11-30
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1950
To zdjęcie wykonał mój ojciec - na zdjęciu mama z czwórką swoich dzieci,ja siedzę koło mojej starszej siostry
bladzmiana

Komentarze

Skocznia?
Data: 2014-09-19 Autor: Andrzej001
Skocznia narciarska w Cygańskim? Strzelam, bo urodziłem się w 1954...
Prawie na pewno...
Data: 2014-09-19 Autor: mors1
... Andrzej001 masz rację. Jestem z Twojego rocznika, a w pierwszych latach sześćdziesiątych mieszkałem ledwie kilkaset metrów od tego miejsca, przy ul. Leśnej. Zahaczałem o skocznię w drodze powrotnej ze szkoły, bo był tam fajny skrót do domu. Kilka razy wspiąłem się na górę i tak to właśnie wyglądało. Ta rozległa polana przy zeskoku była miejscem niezliczonych festynów oraz innych "eventów". Np. przysięg harcerskich (właśnie to mam w pamięci, bo wtedy oficjalnie zostałem harcerzem). Na zdjęciu, po prawej - widać zaparkowane auta. Dojazd tam był łatwy od strony ul. Olszówki, co potwierdza Twoje przypuszczenie, i każe mi myśleć, że to właśnie skocznia w Cygańskim. Dzięki, alicjaanna, za obudzenie moich wspomnień.
Skocznia
Data: 2014-09-20 Autor: alicjaanna
Obydwaj Panowie: „Andrzej001” i „mors1” nie mylą się  jest to stara skocznia w Cygańskim Lesie. Panie „Andrzeju 001”, czy Pan poznał ją z autopsji w czasie późniejszym? Miło mi, że zdjęcie to obudziło w Panu „mors1” miłe wspomnienia. Może któryś z Pasjonatów „Beskidii” udał by się w to miejsce poszukać jej śladów i wykonał dla nas zdjęcie?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
spacer stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.081 s