Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > 1Maja

1Maja

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: kk6603, Dodano: 2020-04-30 16:29:58
Rok zrobienia zdjęcia: 1980-1989
Kategoria: Wspomnienie PRL-u, Inne,
Pochód 1 Majowy - Ówczesna "elita".

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: kk6603 Dodano: 2020-04-30
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1980-1989
Proletariusze bielscy.
bladzmiana

Komentarze

Proletariusze ?
Data: 2020-05-08 Autor: korzeniowski
Proletariat ? Raczej "Lumpenproletariat", wg. C. Marxa.
Osoby z pierwszego z zdjęcia?
Data: 2020-05-12 Autor: nie zarejestrowany ~kk6603
Mam prośbę do oglądających, może ktoś rozpoznaje osoby na czele pochodu? To proszę o wpis. Dodam, że osoby te mogą być z "wierchuszki" dawnego FSM-u i mogą to być lat 70 XX wieku.
Lumpen-awangarda
Data: 2020-06-07 Autor: nie zarejestrowany ~Cuberniok
W ciemnych okularach "Antos Burzyciel" owczesny prezydent naszego pieknego miasta Antoni Kobiela, po jego lewej I-wszy sekretorz PZPR Marian Drewniak. Reszta to tzw. przydupasy.Klika trzesaca Bielskiem i okolica.
Elyty PRLU
Data: 2020-06-09 Autor: nie zarejestrowany ~Politycznie poprawny
Na pierszym planie mozemy rozpoznac w ciemnych okularach upodobanych tudziez przez pewnego generala uwczesnego prezydenta naszego pieknego miasta towarzysza Antoniego Kobiele nazywanego Antkiem Burzycielem, nastepnie towarzysza dyrektora FSM Ryszarda Dziopaka to ten ktory mial budowac autostrade Bielsko-Torino...I-szego sekretarza PZPR wasatego Mieczslawa Drewniaka, ksywa "Holtzmann" oberpolitzmajstra Zmude, innego politzmajstra Otrzaska ten towarzysz mial wyjatkowa slabosc do napoi wysoko oktanowych, jest rowniez obecny szef biura paszportowego Wladyslaw Szamota, zawsze elegancki w nienagannie wypolerowanym trzewikacc, de facto jego zajecie polegalo glownie na przyjmowaniu lapowek za paszporty i na tym aby dobrze wygladac. W tle udalo mi sie rozpoznac twarzyczki bielskich SBekow. Wiem ze moze sie nie podobac ale sam Pan prosil o "identafikacje" tych ktorzy stali na strazy ustroju jakiego swiat nie widzial. Serdecznie pozdrawia, rodowity bielszczanin, Odwagi!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Pochód 1 Majowy stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.046 s