Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica Cieszyńska – róg Józefa Kluski; status quo ante i post ante

Ulica Cieszyńska – róg Józefa Kluski; status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2015-08-17 21:45:07
Rok zrobienia zdjęcia: 1988
Kategoria: Ulicówka, Wspomnienie PRL-u, Architektura,
Także to – tym razem już wykonane przeze mnie – gdzies w 1988 roku zdjęcie archiwalne, koresponduje ze zdjęciem „mors`a1”, gdyz wykonane zostało pod tym samym mniej więcej katem – tyle że z wyższego punktu ulicy Cieszyńskiej. Wieża Św. Mikołaja oczywiście niewidoczna, ale nawet gdyby nie ten przesłaniający ją 2-pietrowy dom Nr 40 – i tak kryłaby się pomiędzy mocno wyrośniętym drzewostanem ulicznym! Cóż tu więcej powiedzieć: nawierzchnia uliczna już pokryta asfaltem, a na poboczu parkuje zadziwiająco liczna grupa samochodów, istny ich PRL-owski przegląd: „duży” Fiat 125p i aż trzy „maluchy” Fiat 126p, musiała się tam zmieścić nawet ciężarówka (markę z pewnością przypomną P.T. Znawcy Motoryzacyjni!); brakuje nam tu tylko „Syrenki”!

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2015-08-17
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2015
Gdyby nie ten rząd wypasionych limuzyn w tym samym miejscu – uznalibyśmy może, że mimo upływu więcej niż ćwierćwiecza, tym razem czas zatrzymał się w miejscu! Chwila – moment: zniknęło także napowietrzne zasilanie elektryczne kamienic strony nieparzystej ulicy Cieszyńskiej, na czym skorzystała zwłaszcza ogólna estetyka, a więc brawo!

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2015-09-23
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2015
Jak sądzę – wypadało mi zamieścić także i to – najaktualniejsze zdjęcie omawianego fragmentu ulicy Cieszyńskiej – z uwagi na zmiany, jakie tu w międzyczasie zaszły. I to zmiany pozytywne: ściana boczna przedwojennego, trójpiętrowego budynku Cieszyńska Nr 59 pokryta została od strony Grottgera na całej powierzchni bajecznie kolorowym muralem! Fresk ten przedstawia – słowami Autora Marcina „Malik" Malickiego: „…frasobliwego współczesnego Franciszka. Zafrasowanego niepewnym losem swoich mniejszych braci, jak np. znikających powoli z naszych miast wróbli…” Dla porządku: mural ten – jeden z wielu, powstał w ramach projektu miejskiego: „oBBraz miasta #2" i sponsorowany był przez firmę: Farby KABE Polska Sp. z o.o. Osobiście – podzielam obawy Autora, bardzo się cieszę tym freskiem i pochwalam jego ideę. No i zachęcam P.T. Pasjonatów do jego odwiedzenia

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2016-09-01
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2016
Nie potrafiłem sobie odmówić przyjemności zamieszczenia w tym miejscu zdjęcia jeszcze jednego nowego, ślicznego muralu przy ul. Cieszyńskiej! Tym razem utrzymanego w konwencji realistycznej, w tonacji przypominającej portrety dziewczęce Stanisława Wyspiańskiego. I niech ktoś zaprzeczy, że mam szczęście pomieszkiwania w dzielnicy pięknych murali: to była ślepa ściana budynku Cieszyńska Nr 36, na wprost okien znanej nam już śpiewaczki - Pani Heleny, o rzut czapką od mojej Piotra Skargi! I znowu zachęcam P.T Pasjonatów do obejrzenia i ... podziwiania kunsztu Autorki? Autora?
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
ulica Cieszyńska - róg Kluski stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.052 s