Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Żydzi w Bielsku lata trzydzieste, ale gdzie ???

Żydzi w Bielsku lata trzydzieste, ale gdzie ???

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: jacekproszyk, Dodano: 2016-05-28 19:35:22
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Synagogi, Portrety mieszkańców, Zdarzenia,
 Potrzebuję pomocy w identyfikacji miejsca. Na fotografii jakaś uroczystość celebrowana przez bielskich Żydów - kilku zidentyfikowałem: 1. Rabin S. Hirschfeld z Białej, 2. Kantor bielski Rudolf Fischer, 3. kantor senior bielski Ign.Goldman, 4. podrabin dla ortodoksów Mojżesz Stern z Bielska, 5 nadrabin bielski Markus Steiner, 6. prezes bielskiej gminy Zygmunt Arzt. Wygląda na wmurowanie jakiegoś aktu erekcyjnego w fundament, ale czego? Fotka zrobiona między 1935 (gdy pojawił się Fischer) a 1938 (zmarł Goldman). Myślałem początkowo że to rozpoczęcie budowy 1934  Żydowskiego Domu Kultury (dziś teatr Banialuka). Ale budynki w tle mi nie pasują. Nie kojarzę innej inwestycji. Na cmentarzu przy cieszyńskiej też raczej nie ma latarni i takich budynków w tle. Proszę o pomoc. Gdzie to w Bielsku może być??

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Andrzej001 Dodano: 2016-05-28
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2010-2016
 To zdjęte z Google ujęcie pierzeji ul. Barlickiego od strony podwórzy, widziane z 3 Maja, mniej więcej przy przejściu dla pieszych koło Prezydenta. Widzę tu pewne podobieństwo dachu jednego z budynków. Czy jest możliwe, że była jakaś uroczystość przed synagogą (a raczej za, bo front był od Mickiewicza)? Jeśli błądzę, proszę usunąć zdjęcie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2019-03-18
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
Więcej szczegółów.   Pozdrawiam
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Bielsko, Żydzi stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.144 s