Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Osiedle SM „Strzecha” przy ul. Czystej II

Osiedle SM „Strzecha” przy ul. Czystej II

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2021-03-03 18:23:26
Rok zrobienia zdjęcia: 2007
Kategoria: Panorama miasta,
 Zieleń osiedlową polubiły od samego początku ptaszki, zwłaszcza te najpożyteczniejsze z nich – śpiewaki: kosy, sikorki, strzyżyki, szpaki, a zimą zięby i gile, zdarzały się i dzięcioły, a najwięcej już tu od zawsze gołębi; tylko wróbelków coraz to mniej… Ulubionym ich miejscem jest skwerek u wylotu ulicy Czystej na Cieszyńską, powyżej starego domu Hoinkesów; nic więc dziwnego, że w tym akurat punkcie osiedlowi Młośnicy Przyrody postawili im estetyczny karmik, stale uzupełniając w nim ulubioną paszę ptactwa: słonecznik i inne ziarna; w lecie zaś nie zapominali o świeżej wodzie w spodku pod karmikiem. Przyjemnie tu było się zatrzymać i poobserwować to swawolne (po Franciszkańsku!) bractwo w kwietniu 2007!    

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2021-03-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2021
 Niedawno, jakby omen z zupełnie innej epoki, na jednym z drzew osiedlowych pojawił się napis jak na zdjęciu powyżej: „ZAKAZ DOKARMIANIA PTAKÓW”.  Czyżby autor tego nakazu nie znał słów Św. Franciszka z Asyżu skierowanych do ptaków: „Bracia moi, ptaki!...” i co więcej, uznał humanitaryzm w odniesieniu do nich za rzecz naganną? Mam nadzieję, że póki co – rewolucja kulturalna na modłę chińską w Polsce nie przejdzie!

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2021-03-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2021
 Ale jednak karmik osiedlowy przy styku ul. Czystej z Cieszyńską zniknął, skwerek opustoszał i mimo lutowego słońca – smutno tam teraz. Przychodzi mi na myśl tylko: „Bracia Ptaki, przepraszam!” 

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: costa Dodano: 2021-03-19
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2009
 

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: sentyment Dodano: 2021-03-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2021
 Powołuj,ąc się na ustawę o utrzymaniu czystości i gospodarkę odpadami , gminy , miasta, i administracje osiedli wprowadzają zakaz dokarmiania ptaków i innych zwierząt. Zdaniem prawników czynią to nielegalnie. Osoby ukarane za ten proceder wygrywają sprawy w sądach. Z naszym człowieczeństwem jest coś nie tak. Kto ostatnio widział wróbla w mieście?
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Karmik na Osiedlu SM "Strzecha" przy ul. Czystej stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.053 s